Przestrzeń przydomowa to świetne rozwiązanie, kiedy szukamy  miejsca wypoczynkowego. Producenci mebli ogrodowych proponują nam dzisiaj nie tylko komplety meblowe, ale również wiele interesujących rozwiązań takich jak pergole ogrodowe, grille. Zadaszenie przed domem pozwoli nam na zaaranżowanie wymarzonego miejsca wypoczynkowego, z którego korzystać będą wszyscy domownicy. O czym pamiętać tworząc taką przestrzeń?

Zadaszenie przed domem – wybieramy pergolę

Sposobem na zadaszenie przed domem jest bez wątpienia pergola ogrodowa. Nowoczesne pergole tworzone są z materiałów o podwyższonej odporności na uszkodzenia oraz zmienne warunki atmosferyczne. Konstrukcja wykonana jest z elementów aluminiowych malowanych proszkowo – takie rozwiązanie sprawia, że konstrukcja jest lekka, trwała, a jednocześnie zabezpieczona przed działaniem wilgoci i rdzą. Na szczycie konstrukcji znajduje się dach – dachy wykonane są z aluminiowych lameli obracających się wokół własnej osi. O pozycji lameli decydujemy samodzielnie – od nas zależy, ile światła słonecznego wpadnie pod zadaszenie przed domem. Dachy w pozycji całkowicie zamkniętej stają się wodoszczelne – oznacza to, że pergole chronią nas przed niespodziewanym deszczem. Dach pergoli nie nagrzewa się, dzięki czemu w upalne dni możemy odpoczywać w cieniu zadaszenia przed domem. 

Meble ogrodowe pod zadaszenie przed domem?

Jakie meble ogrodowe wybrać pod zadaszenie przed domem? Wśród rekomendowanych i najczęściej wybieranych wymienia się meble technorattanowe. Komplety technorattanowe są niezwykle rozbudowane, a co najważniejsze: trwałe i odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Meble technorattanowe dopasowane będą zarówno do ogrodów, na tarasy czy balkony, na werandy. Możemy uzupełnić je o poduszki, pledy czy poduszki. 

Comments are closed.