Silnik jest sercem samochodu. Jego nieprawidłowa praca powoduje, że auto może mieć problemy z odpaleniem, większe zużycie paliwa lub nierówną pracę na biegu jałowym. Przez to auto traci na swojej mocy i nie wykorzystujemy jego maksymalnego potencjału. Nie bez znaczenia jest również rodzaj i skład oleju silnikowego. Z czasem traci on swoje właściwości, a w komorze silnika tworzyć się będą zanieczyszczenia w postaci gęstej substancji. Ogranicza to ruchy tłoków i popychaczy zaworowych i stwarza kolejne problemy. Dlatego konieczne jest przestrzeganie zasad cyklicznej wymiany oleju silnikowego i filtra.

Element, który ma duże znaczenie. Poznaj właściwości filtra oleju

Filtry olejowe nie bez powodu uznawane są za jeden z najważniejszych elementów w całym układzie silnika. Nawet najmniejsze drobinki piasku lub kurzu mogą negatywnie wpłynąć na jego pracę i skrócić jego żywotność. Celem filtra oleju jest zatrzymanie tych zanieczyszczeń i zapewnić odpowiednią ochronę jednostce napędowej. Występują one pod postacią puszki lub w wkładu, w zależności od modelu samochodu. Przy każdej wymianie oleju zalecana jest i zmiana filtra, aby mógł dalej pełnić rolę zapory. Najlepiej wybierać filtry od znanych i cenionych producentów na rynku, a ich koszt zaczyna się od kilkunastu złotych. 

Oleje silnikowe polecane przez kierowców. Jaki rodzaj sprawdzi się w naszym klimacie?

Preparat, który można używać zarówno w zimie, jak i w lecie, określany jest olejem wielosezonowym. Do takich należy olej 5w30, którego cechą jest uniwersalność. Doskonale spełnia swoją rolę i jest bardzo dobrym preparatem, zapewniającym smarowanie i ochronę elementów silnika. Wpływa korzystnie na jego wydajność i przyczynia się do zmniejszenia zużycia paliwa. Zabezpiecza części przed pojawieniem się korozji i utrzymuje go należytej czystości. Przez kierowców stosowany jest w silnikach benzynowych oraz diesla, w autach typu BMW, Skoda, Audi, Toyota i wielu innych. 

Comments are closed.

https://beesafe.pl/porady/jak-zaplacic-akcyze-za-samochod/ adwokat katowice https://beesafe.pl/porady/oplaty-na-a4/