Pierścionek zaręczynowy to wyjątkowa biżuteria, będąca odzwierciedleniem wielkiego uczucia, łączącego dwoje ludzi. Wybór pierścionka nie powinien być dziełem przypadku! Jakie propozycje mają dla nas projektanci?

Na co zwracać uwagę, kupując pierścionek zaręczynowy ze złota?

Pierścionek zaręczynowy jest biżuterią, która będzie noszona każdego dnia. Musi być więc ona nie tylko piękna, ale również trwała. Pierścionki zaręczynowe tworzone są najczęściej ze złota – i tu także konieczne jest zwrócenie uwagi na próbę złota. Próba to określenie procentowe zawartości złota w danym stopie. W Polsce możliwe jest zakupienie biżuterii złotej o różnych próbach, jedną z rekomendowanych jest próba 585, w której złoto stanowi 58,5% złota. Próba 585 posiada doskonały stosunek jakości do wartości – biżuteria tego typu będzie cieszył oczy przez wiele lat. 

Wiele osób jest zdania, że najpiękniejszy pierścionek zaręczynowy to biżuteria ozdobiona diamentem. Kamienie te cenione są za olbrzymią odporność na uszkodzenia czy ścieranie, doskonały blask oraz formę. Faktem jest, że klasyczny pierścionek zaręczynowy z brylantem to biżuteria ponadczasowa, która pasować będzie do każdej stylizacji. Największym zainteresowaniem cieszą się pierścionki, w których diamenty osadzane są centralnie w wysokiej oprawie. Taki pierścionek przyciąga wzrok, jest doskonale widoczny, świetnie komponuje się z obrączką. 

Oryginalny pierścionek zaręczynowy

Pierścionki z diamentami to nie jedyna opcja, jaką można wybrać. Obecnie dużym zainteresowaniem cieszy się pierścionek zaręczynowy z kolorowym kamieniem szlachetnym. W projektach zobaczyć można pierścionki z czerwonymi rubinami, błękitnymi tanzanitami czy też zielonymi szmaragdami. Tego typu biżuteria z pewnością przyciągnie wzrok i sprawi, że jego posiadaczka będzie czuć się wyjątkowo!

Comments are closed.