Historia damskiego manicure sięga zamierzchłych czasów. Krążą teorie, że to kobiety z Chin jako pierwsze malowały swoje paznokcie, by za ich pomocą podkreślić swój status społeczny. Produkty, jakich używano niczym nie przypominały obecnych lakierów do paznokci. Ich składy opierały się na wosku pszczelim, białkach jaj oraz barwnikach roślinnych.

Metoda akrylowa

Dawniej paznokcie miały prawo malować jedynie kobiety należące do wyższej klasy społecznej. Chłopki miały surowy zakaz zdobienia swoich paznokci, a za złamanie takiego zakazu mogła im grozić nawet kara śmierci. Na szczęście te czasy już dawno minęły, a receptura lakierów do paznokci została diametralnie zmieniona. Teraz kobiety mogą bez obaw i rygorystycznych zakazów malować swoje paznokcie. Co więcej, manicure jest bardzo modny i wiele kobiet nie wyobraża sobie już bez niego swoich dłoni. Aby wykonać prawidłowy, manicure kobiety zwykle udają się do profesjonalnych stylistek, które nie tylko prawidłowo zaaplikują produkty, ale również dobiorą odpowiednią metodę zdobienia.

Obecnie kobiety mają do wyboru wiele sposobów stylizacji paznokci. Najchętniej wybieraną jest oczywiście metoda akrylowa zdobienia paznokci. Jest ona szczególnie polecana dla kobiet, których naturalna płytka paznokcia jest cienka i łatwo się łamie. Poza tym metoda akrylowa zdobienia paznokci jest niezwykle efektowna oraz wytrzymała. Do jej aplikacji są potrzebne niezbędne umiejętności, które stylistka nabywa podczas wielu szkoleń. Trudność w aplikacji akrylu polega głównie na tym, że utwardza się on samoistnie w ciągu kilku sekund, poprzez jedynie kontakt z powietrzem. W związku z tym formowanie akrylu musi przebiegać szybko i precyzyjnie, aby utwardzony akryl nie wymagał długich godzin piłowania.

Metoda akrylowa czy żelowa?

To, na jakiej metodzie pracuje stylistka paznokci, zależy od jej umiejętności i doświadczenia. Wiele z nich uważa, że z żelem pracuje się znacznie łatwiej i szybciej. Warto jednak pamiętać, że akryl utwardza się sam, natomiast żel należy utwardzać w specjalnej lampie. Poza tym żel ma zdecydowanie bardziej płynną konsystencję w przeciwieństwie do akrylu, przez co jest większe prawdopodobieństwo, że przez nieuwagę „zalejemy” sobie skórki.

Wybór odpowiedniej metody zdobienia paznokci jest uzależniony również od kondycji i cech płytki paznokcia. Akryl lepiej sprawdza się na „suchej” płytce, ponieważ „mokra” płytka paznokcia może powodować trudności w jego utwardzeniu. Natomiast utwardzany żel w lampie może przyczyniać się do uczucia pieczenia podczas utwardzania w lampie lub może wywoływać reakcje alergiczne. Mimo to obie metody zdobienia paznokci są bardzo popularne, trwałe oraz efektowne.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-akrylowa/.

Comments are closed.