Szukając samochodu dla siebie, bardzo często wychodzimy poza ramy polskiego rynku – nierzadko samochodu szukamy zarówno w krajach UE, jak i poza nią. Samochód z Anglii to jedna z chętniej wybieranych ofert – samochody takie są w świetnym stanie technicznym, sprzyjają też coraz łaskawsze przepisy dla pojazdów z kierownicą po prawej stronie. Czy ubezpieczenie OC anglika w Polsce jest kosztowne?

Jak wybrać ubezpieczenie OC anglika?

Samochody pochodzące z Anglii nie sposób pomylić z innymi – przede wszystkim posiadają one kierownicę po prawej stronie. Jeszcze kilka lat temu polskie prawo wymuszało na polskich właścicielach takich samochodów przestawienie kierownicy oraz kilka innych, drobnych zmian. Koszty takiej operacji znacząco zwiększały koszt kupna samochodu. Dzisiaj jest inaczej – polskie prawo znacząco złagodziło przepisy związane z dostosowaniem „anglika” do jazdy po polskich drogach, co z pewnością może być dobrym powodem do kupna takiego samochodu. Prawo wymaga przystosowania reflektorów tak, by lepiej oświetlały prawe pobocze, konieczne jest również wymiana szkła w lusterkach, by widzieć lepiej po lewej stronie. Konieczne okaże się też przeniesienie światła przeciwmgielnego na lewą stronę. Warto też pamiętać, że podczas rejestracji takiego pojazdu w Polsce, konieczne będzie okazanie brytyjskiego dowodu rejestracyjnego oraz tłumaczenia przysięgłego dokumentów kupna. Kolejny krok to ubezpieczenie OC anglika. Co musimy wiedzieć o polisie dla samochodów tego typu?

Ubezpieczenie OC anglika – czy jest droższe?

Kupując ubezpieczenie OC anglika, musimy być świadomi, że polisa może być nawet o 300% wyższa niż dla analogicznego samochodu z kierownicą po lewej stronie. Cena ubezpieczenia nie jest przypadkowa: polscy kierowcy, przyzwyczajeni do kierownicy po lewej stronie, będą mieli problem z określeniem odległości, wyprzedzaniem czy też ogólną obsługą samochodów tego typu. Kierowcy tacy statystycznie powodują więcej wypadków i kolizji.

Comments are closed.

https://www.gama-sklep.com.pl/a/120-prosta-kuchnia http://passittotheleft.org/jak-wykreowac-domowe-kino-w-salonie/ https://navisafe.pl/dlaczego-niezbedne-jest-remontowanie-drog/