Powrót do mody lat 60. trwa w Polsce w najlepsze – projektanci i architekci chętnie mieszają elementy i wzory znane naszym rodzicom i dziadkom i uwspółcześniają je, nadając im bardziej nowoczesnego charakteru. Zaaranżowanie salonu w stylu retro to świetny pomysł na oryginalne wnętrze – wybierzmy odpowiednie meble i dodatki i cieszmy się tą przestrzenią!

Podstawa pomieszczenia: parkiet i dobór kolorów

Chcąc stworzyć wnętrze wypoczynkowe w stylu retro zacznijmy od podstaw: na podłodze warto ułożyć parkiet lub też panele, które będą jak najwierniej imitować deski. Ściany powinny być zachowane w neutralnym kolorze, jednak aby nadać wnętrzu nieco awangardy możemy wybrać jedną ścianę, która zostanie pomalowana w kolorze kontrastowym, np. głębokiej zieleni. Szukając odpowiednich mebli stawiajmy na te stylizowane, wykonane z płyt meblowych, ale też z naturalnego drewna czy fornirowane. Współcześnie eleganckie meble w stylu retro zaproponują nam najlepsze sklepy meblowe, takie jak notodo.pl. Absolutnym hitem są stylizowane konsole, ale również komody czy stoliki kawowe. Szukając mebli dajmy sobie czas – w ten sposób uda nam się znaleźć prawdziwe perełki!

Sposób na dekorację salonu retro

W jaki sposób ozdobić salon w stylu retro? Są dwie opcje: jedną z nich są rośliny, które ożywią wnętrze i będą doskonale komponować się ze stonowanymi kolorami drewna. Wśród najmodniejszych obecnie roślin, nawiązujących do czasów retro, wymienia się epipremium, ale również monstery, strelicje czy filodendrony. Warto wybrać rośliny, które możemy zarówno postawić w doniczce na ziemi, jak i umieścić w stojących kwietnikach czy powiesić na ścianie. Drugą ciekawą opcją są grafiki i obrazy czy zdjęcia, które umieścimy na jednej ścianie i stworzą one oryginalną i inspirującą galerię. 

Comments are closed.