Dostępna w sprzedaży armatura może się między sobą różnić na przykład sposobem montażu. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej oraz zapoznać z podstawowymi rodzajami armatury.

Armatura ścienna

Armatura Deante może być z powodzeniem umieszczona na ścianie, co będzie doskonałym rozwiązaniem w niektórych łazienkach. Baterie urządzeń sanitarnych montowane są bezpośrednio do instalacji wodnej. Dlatego mogą być instalowane na przykład nad umywalkami lub nad wannami. Takie rozwiązanie ma zastosowanie szczególnie w przypadku, gdy rury poprowadzone są powyżej zamontowanego urządzenia. Armaturę ścienną najlepiej zamontować przed ostatecznym wykończeniem ścian, ponieważ wtedy będzie się miało większą pewność, że wszystkie elementy będą do siebie bardzo dobrze dopasowane.

Baterie natynkowe

Wśród różnych rodzajów armatury ściennej można wymienić przede wszystkim baterie natynkowe, które są umieszczane na zewnątrz otynkowanej ściany. Takie rozwiązanie w obecnych czasach wciąż cieszy się dość dużą popularnością wśród klientów oraz jest często wykorzystywane. Jego główną zaletą jest prostota, wygoda, a także przyjazność dla użytkownika. Oprócz tego naprawa instalacji w przypadku awarii będzie łatwiejsza, niż ma to miejsce w łazienkach z bateriami podtynkowymi. Baterie natynkowe również łatwiej wymieniać na inne modele, jeśli ma się takie preferencje.

Baterie podtynkowe

Ścienna armatura Deante może również występować w postaci baterii podtynkowych, które montowane są wewnątrz otynkowanej ściany. Dzięki temu mechanizm sterujący wypływem wody jest ukryty, a na zewnątrz można zauważyć jedynie dźwignię baterii, przełącznik oraz wylewkę. Decyzja odnosząca się do wyboru takiego rozwiązania powinna być podjęta na początkowym etapie remontu, ponieważ w późniejszym czasie może to już nie być możliwe. Baterie podtynkowe umożliwiają zaoszczędzenie większej ilości miejsca w łazienkach, a także zwiększenie poziomu estetyki wykończenia danego wnętrza.

Baterie stojące

Różne rodzaje armatury obejmują także baterie sztorcowe, inaczej również nazywane stojącymi. Są one umieszczane w pionie oraz mogą być instalowane na dość zróżnicowanych elementach wyposażenia. Wśród nich można wskazać na przykład blaty umywalkowe, kołnierze wanien, a także obrzeża. Oprócz tego baterie stojące mogą być również umieszczane na podłodze, jeśli będą odpowiednio długie. Takie rozwiązanie stosowane jest zazwyczaj w pomieszczeniach, które są urządzone w sposób nowoczesny, ponieważ w dużej mierze wpływają na zwiększenie w nich poziomu estetyki. Warto zwrócić uwagę na ten aspekt podczas urządzania swojej łazienki.

Więcej informacji znajdziesz na stronie armatura deante.

Comments are closed.