Patrząc na występy pływaczek, skupiamy się na kostiumach kąpielowych dziewcząt. Obcisłe stroje podkreślają figurę. Każda pani patrzy wtedy z zazdrością na proporcje sportswoman lub na wyśmienicie dopasowany kostium kąpielowy. Strój kąpielowy to niezbędny atrybut lata i plaży. Nie można sobie wyobrazić występu nad morzem bez dobrze skrojonego kostiumu kąpielowego.

Proporcjonalny wykrój

Głównym warunkiem dobrego wyniku jest odpowiednio dobrany i skonstruowany szablon.

Pomimo dużego asortymentu strojów kąpielowych na rynku, bardzo trudno jest czasem wybrać kostium, który będzie pasował do figury pod każdym względem i we wszystkich cechach. Zdarza się, że dostosować strój kąpielowy do rozmiaru, znaczy sparować niektóre elementy z różnych kompletów.

Wiele kobiet dochodzi do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem jest samodzielne szycie. Jest to bardziej ekonomiczne posunięcie. Wtedy kostium kąpielowy pasuje dokładnie do figury. Głównym warunkiem dobrego wyniku jest odpowiednio dobrany wzór.

Jak zbudować szablon kostiumu kąpielowego?

Nie jest to łatwe zadanie. Potrzeba wiedzy i wyobraźni. Jeśli ktoś ma trudności z opanowaniem geometrii, może kostium kąpielowy wykonać z gotowego szablonu dostępnego w jednym z popularnych modowych żurnali.

Zdjęcie miary

Aby określić rozmiar stroju kąpielowego, należy wykonać pomiary z modelu. Obwód klatki piersiowej, talii, bioder. Początkującym zaleca się stosowanie gotowych wzorów, a pomiar stosować w celach szkoleniowych i porównawczych.

Doświadczeni mogą tworzyć własne warianty w oparciu o podstawowe modele. Standardowe rozmiary odpowiadają rozmiarom odzieży. Wybrany wzór należy przenieść na papier lub wydrukować w wersji elektronicznej. Elementy wzoru można po wydrukowaniu połączyć taśmą klejącą.

Trzeba pamiętać, że przód i tył gotowego rysunku nie pokrywają się, więc są wycinane osobno.

Zaleca się wykonanie kopii. Ponieważ w trakcie prac oryginał może zostać zniszczony i nie będzie z czego odtworzyć drugiego egzemplarza.

Wzór jest oznaczony różnymi kolorami dla wielu rozmiarów.

Co jest potrzebne do szycia?

Do szycia kostiumu kąpielowego potrzebne są:

– maszyna do szycia;
– igły i stopki do dzianin;
– tkanina;
– akcesoria do szycia.

Podczas cięcia elementy wzoru są przypinane do tkaniny szpilkami, aby unieruchomić papier. Elementy są powiększone i zawierają dodatki na szwy.

Łączenie elementów

Dzianina to niesforny materiał dlatego szpilki łączą szwy tam, gdzie zajdzie potrzeba. Umożliwi to zszywanie bez przesunięć. Następnie można wykonać szwy na owerloku, żeby obrobić brzegi.

I tak, krok po kroku powstaje dopasowany kostium kąpielowy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie kostium kąpielowy.

Comments are closed.

http://webcrx.pl/jak-zaaranzowac-nowoczesna-kawalerke/ http://tmfportal.org/ekologia-w-kuchni-jak-lepiej-gospodarowac-jedzeniem/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/43-jak-urzadzic-maly-salon