Malujemy ściany czy naklejamy tapetę? Fototapeta czy naklejka? – tego rodzaju dylematy frapują rodziców przy urządzaniu pokoju dziecięcego, ponieważ to, czy na ściany zostanie przyklejona tapeta, czy ich powierzchnia zostanie pomalowana wybraną farbą, będzie miało wpływ na wrażenia estetyczne i wizualny odbiór przestrzeni mieszkalnej dziecka.

Motyw przewodni: pastelowa barwa ścian

Jasne ściany stosuje się w celu optycznego powiększenia niewielkiego pokoju, ale również dla podkreślenia jego przeznaczenia. Z tych powodów wybór farb w pastelowych kolorach dobrze odda przytulną atmosferę pomieszczenia i sprawi, że dziecko będzie czuło się w nim komfortowo i bezpiecznie.Jednak sam kolor to jeszcze nie wszystko – dekorowanie ścian obrazkami, makatkami czy zdjęciami stworzy ciekawy look i swojski klimat, które z pewnością znajdą uznanie w oczach małego lokatora.

Naklejki do pokoju dziecka

W ostatnich latach modnym trendem jest nalepianie na ściany naklejek, które są świetną ozdobą pokoju dziecka w każdym wieku. Oczywiście, tematyka nalepek powinna być odpowiednia do wieku malucha, dlatego dla niemowląt i dzieci młodszych można wybrać postacie z dziecięcych bajek, bajecznie kolorowe motywy kwiatowe, zwierzęce czy zabawkowe.

Dla kilkuletnich małych dam polecane są naklejki ścienne z postaciami z kreskówek Disneya, czyli księżniczki, królewny czy wróżki, które z pewnością spotkają się z aprobatą i wyrazami zadowolenia.Starsze dziewczynki ucieszą się z naklejek w formie napisów – mądre sentencje, „złote myśli ”, czy fragmenty z wybranych dzieł literackich będą świetnie komponować się ze stojącym obok regałem pełnym ciekawych książek. Oprócz napisów, można tu nakleić również piękne motywy kwiatowe lub geometryczne.

Naklejki ścienne w formacie 3 D

Oryginalną ozdobą są naklejki do pokoju dziecka wykonane techniką 3 D. Tego typu dekoracja najczęściej przedstawia dużą wyrwę w murze, przez którą można zobaczyć roztaczający się poza nim krajobraz. W tej technice wykonane są również sceny z popularnych kreskówek dla dzieci, takich jak: „Psi Patrol”, „Kubuś Puchatek i Przyjaciele”, „Minionki” oraz wiele innych.

Komiksowi bohaterowie

Niewątpliwą ozdobą ścian w pokoju chłopca będą naklejki z bohaterami komiksów, czyli Spidermanem, Batmanem, Supermanem czy Iron Manem. W sypialni starszego chłopca, świetną ozdobą ścian mogą być naklejki z Układem Słonecznym, markami samochodów lub też sylwetką samolotu.

Każda z tego typu ozdób jest bardzo starannie wykonana, świetnie komponuje się z wystrojem pokoju i jest łatwa do odklejenia w momencie, gdy przyjdzie czas na zmianę dekoracji.

Więcej informacji znajdziesz na stronie naklejki do pokoju dziecka.

Comments are closed.