Czym jest uwierzytelnianie biometryczne? Zagadnienie, które dopasowane jest do wymogów obecnych czasów. Nie każdy jest świadom tego tematu, dlatego warto sobie wyjaśnić na czym takie uwierzytelnianie polega i jaka jest tego waga.

Uwierzytelnianie biometryczne ogólnie

Jest to sposób weryfikacji człowieka na podstawie jego cech charakterystycznych, jak również zachowania. Tego typu uwierzytelnianie może być przeprowadzone za pomocą skanera linii papilarnych, czy też przy pomocy skanera tęczówki oka. Gdzie takie działania są wykorzystywane? M.in. w urzędzie paszportowym skanowane są linie papilarne. W przyszłości planowana jest weryfikacja pacjentów na podstawie uwierzytelniania biometrycznego, co też może pomóc w ich identyfikacji. Zaletą tego typu uwierzytelniania jest łatwość stosowania. Należy jednak wskazać, że głos, czy też wygląd danej osoby może się zmienić, np. pod wpływem choroby. Warto więc wskazać, że takie uwierzytelnianie biometryczne ma swoje wady, jak również zalety. Tym bardziej, że nigdy nie można spodziewać się 100% bezpieczeństwa. 

Trust Stamp na rynku

Tego typu proces uwierzytelniania biometrycznego, wykorzystywany jest przez Trust Stamp. Ich nazwa, po polsku, oznacza pieczęć zaufania. Zwrócili się oni do 10Clouds po to, aby móc zapewnić swoim klientom jeszcze lepsze usługi w zakresie lepszego, biometrycznego systemu uwierzytelniania, rozwoju frontendów,  algorytmów uczenia maszynowego, jak również projektowania. 10Clouds wspiera ich zapewniając im dostęp do specjalistów, znających się właśnie na takich zagadnieniach.

Nowoczesna aplikacja internetowa

Trust Stamp Case Study umożliwiło również stworzenie takiej aplikacji, która zawiera w sobie bardzo istotne funkcjonalności. Można do nich zaliczyć:

  • proces osadzania twarzy, dzięki czemu można stworzyć profil biometryczny indywidualny dla każdego użytkownika.
  • uwierzytelnianie step-up, które ma na celu zachowanie większego poziomu bezpieczeństwa. Dzięki temu można być pewnym tego, że nikt nie będzie miał do czynienia z kradzieżą tożsamości, czy też z “praniem” pieniędzy.
  • rozpoznawanie OCR dokumentów, dzięki czemu przepływ danych nie tylko jest bezpieczny, ale także bezproblemowy.

Aplikacja pochodząca od Trust Stamp i 10Clouds zaczęła dobrze sobie radzić na rynku. Na tyle, że została ona wykorzystana już w branży nieruchomości, a na dodatek finansów. Czas pokaże, czy w przyszłości pozostałe branże będą chciały wykorzystać możliwości, jakie daje ta nowoczesna aplikacja internetowa, umożliwiająca wysokiej jakości uwierzytelnianie biometryczne. 

 

Comments are closed.