Tak, okna plastikowe zostały definitywnie wybrane. Połowa problemów za inwestorem. Teraz pozostał tylko montaż, który pomoże rozwiązać wszystkie istniejące problemy. Do montażu stolarki okiennej należy podejść z taką samą uwagą, jak do zakupu. Funkcjonalność okien w dużej mierze zależy od tego, jak zostaną one zamontowane.

Kiedy powinny zostać zamontowane okna plastikowe?

Tak, ważne jest to, aby zaplanować moment na wymianę. W szczególności, jeżeli chodzi o wstawienie okien w nowym budynku. Co innego, jeżeli ma się do czynienia z wymianą starych na nowe. Nie trzeba zwrócić uwagę na coś takiego, jak wykonanie ocieplenia. Inaczej, jeżeli budynek dopiero powstaje. Stolarkę okienną należy osadzić w swoim miejscu jeszcze przed wykonaniem ocieplenia zewnętrznych ścian. Lepiej jednak, jeżeli w pierwszej kolejności zostaną położone tynki wewnątrz, czy też posadzki. Dopiero potem można myśleć o montażu okien na swoim miejscu.

Otwory okienne

Okna plastikowe muszą zostać odpowiednio przygotowane. Nie tylko, jeśli chodzi o oczyszczenie, ale również o wykonanie odpowiednich pomiarów. Po to, aby otwory nie okazały się zbyt małe. Nie można zapomnieć o tym, że nie mogą to być otwory na “styk”, ponieważ pomiędzy profilami a ścianą należy znaleźć jeszcze miejsce m.in. na piankę, itd. W końcu od tego zależy również uszczelnienie okna. W przypadku nieco zbyt dużej dziury na okno, można poradzić sobie dodając więcej pianki. Przy czym też nie może to być zbyt wielka ilość tej pianki, ponieważ nie będzie to estetycznie wyglądać. 

 

Comments are closed.