Okna nieotwierane to stolarka okienna, która budzi olbrzymie zainteresowanie i jest elementem wykorzystywanym w nowoczesnym budownictwie. Czy okna nieotwierane sprawdzą się w klasycznych domach? Jakie zalety posiadają okna tego typu? Co warto wiedzieć o oknach nieotwieranych?

Gdzie wykorzystać okna nieotwierane?

Zdecydowanie najczęściej okna nieotwierane kojarzyły nam się z wieżowcami, budynkami biurowymi. Dzisiaj okna tego typu z powodzeniem możemy wykorzystać w budynkach prywatnych, szczególnie w domach jednorodzinnych. Okna nieotwierane idealnie wpiszą się w nowoczesne wzornictwo domów skandynawskich czy loftowych, pozwalając na utrzymywanie kontaktu wzrokowego z otaczającą dom naturą. Okna nieotwierane sprawią, że do wnętrza pomieszczenia wpadnie zdecydowanie więcej światła – to prosty sposób na wydobycie naturalnego piękna z wnętrza.

Okna nieotwierane są elementem szerszego zestawu okien tarasowych czy balkonowych. Oznacza to, że na balkon czy do ogrodu możemy wyjść drzwiami z ruchomym skrzydłem (przesuwnym lub otwieranym w klasyczny sposób). W tym czasie inne przeszklenia pozostają nieruchome. Okna nieotwierane pozwolą również na naturalne ogrzanie pomieszczenia dzięki słońcu. Atutem okien tego typu jest ich cena – okazuje się, że okna nieotwierane są nawet do 30% tańsze od otwieranych odpowiedników. Pozwoli to na znaczne oszczędności!

Czy okna nieotwierane dobrze izolują?

Tak duże przeszklenia budzą wątpliwości – czy na pewno dobrze będą one izolować przed chłodem? Okazuje się, że nie ma się o co martwić – okna tego typu świetnie chronią przed utratą ciepła, co wynika z ich innowacyjnej budowy. Okazuje się, że w przypadku okien nieotwieranych szyby są wklejane na całej długości w ramę, co sprawia, że okna znacznie lepiej izolują.

Comments are closed.

https://www.gama-sklep.com.pl/a/86-nowoczesna-kuchnia-czarna-z-drewnem http://passittotheleft.org/jak-wykreowac-domowe-kino-w-salonie/ dobry adwokat katowice