Wysokiej jakości odzież medyczna to jeden z niezbędnych elementów komfortowej pracy na oddziałach, ale również w przychodniach czy placówkach zdrowia. Jak tworzona jest odzież medyczna? Jakie tkaniny są wykorzystywane? Czy odzież medyczna musi spełniać konkretne normy?

Odzież medyczna dla pań i panów

Wysokiej jakości odzież medyczna jest dzisiaj nie tylko trwała, ale również zaprojektowana w taki sposób, aby czuć się komfortowo i elegancko – przekonują projektanci. Rozbudowane kolekcje pozwalają na wybranie elementów dopasowanych do własnych potrzeb. Odzież medyczna to przede wszystkim wygodne koszulki i bluzy, ale również spodnie, spódnice czy sukienki. Warto z bliska przyjrzeć się tkaninom – łączą one bawełnę, jak również elastan czy tkaniny syntetyczne. Takie zestawienie sprawia, że tkaniny są zarówno elastyczne, trwałe, jak i pozwalają na przepływ powietrza. Odzież medyczna może być regularnie prana w wyższych temperaturach bez uszczerbku na strukturach materiałów. 

Odzież medyczna uzupełniona odpowiednim obuwiem 

Odzież medyczna to nie jedyne rozwiązanie, które pozwala na podniesienie komfortu codziennej pracy. Zdecydowana większość medyków decyduje się na wykorzystanie obuwia medycznego w formie wygodnych chodaków. Obuwie takie wykonane jest z trwałych materiałów: podeszwa to naturalne drewno, cholewka wykonana jest ze skóry. Istotnym elementem konstrukcji takich butów jest bez wątpienia sprężyna zamontowana pod piętą. Rozwiązanie to pozwala na minimalizowanie skutków mikrowstrząsów, które powstają podczas chodzenia. Budowa chodaków znacząco poprawia komfort podczas chodzenia, minimalizuje zmęczenie nóg. Buty takie rekomendowane są dla osób posiadających problemy ze stopami (takie jak haluksy, koślawe palce).

Comments are closed.