Przed rozpoczęciem lata warto zadbać o wszystkie sezonowe akcesoria, niezbędne w upalne dni. Wiele z takich produktów przyda się również w chłodniejsze miesiące roku np. podczas pobytu w hotelu z basenem i sauną.

Kostiumy kąpielowe

Na pewno jedną z ważniejszych rzeczy jest dobry kostium kąpielowy. Strój konieczny jest do opalania się na plaży w wakacyjne dni, pływania na basenie czy relaksu w jacuzzi. Trudno wyobrazić sobie wyjazd nad morze, pójście do aquaparku czy korzystanie z hotelowych atrakcji bez tego elementu odzieży. Kostiumy kąpielowe warto więc mieć w swojej szafie cały rok – niejednokrotnie mogą przydać się również jesienią czy zimą choćby podczas wizyt na basenie.

Zakup kostiumów kąpielowych nie jest trudny. Dostępne są setki wersji strojów, spośród których każdy może dobrać ciekawe opcje dla siebie. Warto sugerować się nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim krojem i kolorem. Czynniki te w znacznym stopniu wpływają na podkreślanie lub zakrywanie określonych elementów sylwetki. Ważny jest również komfort noszenia i to, aby dobrze czuć się w wybranej wersji. Kostiumy kąpielowe nie mogą powodować skrępowania podczas pobytu na plaży czy basenie.

Obuwie

Trudno wyobrazić sobie lato bez odpowiedniego obuwia. Wysokie temperatury, które często zaczynają się u nas już w maju, sprawiają, że noszenie zabudowanych butów staje się bardzo uciążliwe. Konieczne są zatem wygodne, przewiewne sandały. Podobnie jak w przypadku kostiumów kąpielowych, tu również należy zwrócić uwagę na komfort noszenia.

Wybierając sandały, trzeba właściwie wybrać rozmiar, ale ważny jest również fason takiego buta, dopasowany do sposobu i okoliczności użytkowania. Dla osób aktywnych, które uwielbiają ruch, przeznaczone są wersje sportowe na rzepy. Z kolei do stylowej sukienki na ważne spotkanie potrzebne będą raczej eleganckie, skórzane modele na obcasie z gustownym paskiem i zapięciem. Oprócz sandałów konieczne są też klapki. Warto wybrać zarówno wersję codzienną, jak i kąpielową.

Ochrona oczu i głowy

Pakując walizkę na wczasy, nie można skupiać się jedynie na kostiumach kąpielowych i butach. Bardzo istotne są również akcesoria, które przyczyniają się do ochrony zdrowia podczas przebywania w gorących promieniach słońca. Jedną z koniecznych rzeczy są dobre okulary przeciwsłoneczne. Bardzo ważna jest jakość soczewek i wyposażenie ich w odpowiednie filtry.

Oprócz oczu trzeba chronić również głowę. Sporo osób zapomina o tym, że upał może wywołać udar słoneczny, bardzo groźny dla zdrowia i życia. Użycie kremów z filtrem UV zabezpieczy skórę, ale należy też pamiętać o głowie. Na lato polecane są zatem różnego rodzaju nakrycia w postaci czapek, chustek czy słomkowych i bawełnianych kapeluszy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://ekskluzywna.pl/stroje-kapielowe.

Comments are closed.