Praca w kuchni wymaga zaangażowania różnych narzędzi. Po to, aby pewne posiłki móc przyrządzić z łatwością. Wielu osobom, w szczególności tym zaangażowanym w gotowanie, przydać się może nóż szefa kuchni. Na jakiej podstawie powinno się go wybierać do domu?

Nóż do wszystkiego

Co należy rozumieć pod pojęciem “nóż szefa kuchni”? Tak naprawdę jest to nóż, który jest zdolny poradzić sobie ze wszystkimi zadaniami, jakie się przed nim postawi. Chociaż specjaliści od gotowania doskonale wiedzą, że jest to względne pojęcie. Należy bliżej przyjrzeć się takim nożom, które będą cieszyć się dużą popularnością, jeżeli już tylko znajdą się w kuchni. Tego typu nóż posiada sporej wielkości ostrze, którego długość wynosi pomiędzy 18 a 24 cm. Samo ostrze ma kształt trójkąta, które ma na dodatek lekko zaznaczony brzusiec. Trzeba przyznać, że tego typu nóż wyróżnia się pośród innych, jakie można znaleźć w ofercie sklepów.

Dobry nóż szefa kuchni

Kucharze wiedzą, że ważnym elementem jest twardość noża. Dlaczego jest to takie ważne? Chociażby dlatego, że pod wpływem twardych rzeczy do krojenia, ostrze nie będzie się tak łatwo łamać. Ważniejszy jest jednak fakt, że w przyszłości nóż będzie trzeba naostrzyć. Jeżeli ktoś planuje używać ostrzałki kołkowej, to musi postawić na nóż o twardości przynajmniej 59 HC. Chociaż niekiedy twa liczba może zostać obniżona do 56 HRC. Maksymalna wartość to 66 HRC, jeżeli chodzi o domowe kuchnie. Patrząc na taką wartość, uda się wybrać dobry nóż, który będzie długo służył. 

Comments are closed.