Wiele firm niekorzystnie oddziaływuje na środowisko naturalne – w sposób świadomy lub też nie. Takie działania wpływają negatywnie na ich wizerunek – co też może doprowadzić do straty klientów. Przedsiębiorcy zaczynają więc zastanawiać się nad tym, jak mogą temu przeciwdziałać. Może im w tym pomóc certyfikacja ISO 14001.

Świadoma ochrona środowiska naturalnego

Wielu klientów przyznało się już do tego, że ochrona środowiska naturalnego leży im na sercu. Mogą oni zadbać o ten aspekt na różne sposoby. Również, decydując się na zakup produktów od przedsiębiorców, którzy posiadają certyfikat ISO 14001. Doskonale zdają sobie oni sprawę co taki symbol oznacza i jak ważny jest on dla środowiska naturalnego. Jest to norma międzynarodowa, jaka dedykowana jest dla  różnych typach organizacji, działających w przeróżnych branżach i warunkach społeczno-kulturowo-geograficznych. Niezależnie od tego, kto jakim profil działalności reprezentuje, zawsze może pokazać, że dbałość o środowisko naturalne wcale nie jest mu obojętna.

Certyfikat ISO 14001 – zalety

DJB doradztwo to jednostka, która wdraża procesy certyfikacyjne. Jeżeli ktoś nie wie, czy warto, powinien zapoznać się z listą zalet. Znajdują się na niej takie korzyści jak:

  • możliwość dopasowania się do wymagań odbiorcy,
  • możliwość spełnienia wymagań prawnych, jakie odnoszą się do ochrony środowiska naturalnego,
  • prawidłowa analiza ryzyka zagrożeń i lepsze zarządzanie tymi czynnikami,
  • oszczędności, które będą wynikać ze zmniejszenia kosztów, ponieważ energia i materiały nie będą marnotrawione,
  • lepszy dobór surowców, materiałów i produktów,
  • efektywniejsze zużycie surowców, energii i zmniejszenie ilości odpadów,
  • lepsza gospodarka odpadami,
  • nowe możliwości biznesowe, które pozwolą na ich bieżącą realizację, minimalizacja ryzyka zagrożeń sprawi, że nie dojdzie również do blokowania kolejnych działań inwestora.

Ekologiczny i zrównoważony rozwój

Każdy proces certyfikacyjny obejmuje audyt ISO 14001. To działania, które mają m.in. na celu pokazanie, co tak naprawdę jest ważne, a jakich praktyk należy się wyzbyć, aby móc działać w zgodzie z obowiązującymi normami prawnymi.

Zdobycie takiego certyfikatu jest tak naprawdę dowodem na ekologiczny i zrównoważony rozwój. To możliwości, które wciąż będą pchać do przodu, w celu zapewnienia jeszcze lepszej jakości obsługi. Każdego roku organizowany jest audyt kontrolny, który ma na celu pokazanie firmom nowych możliwości ścieżek rozwojowych. 

 

Comments are closed.