Wyposażenie kuchni to podstawa, aby móc wygodnie gotować, przygotowywać posiłki, smażyć. Jednymi z absolutnie niezbędnych są noże – nowoczesne noże kuchenne zaskoczą nas pod wieloma względami i sprawią, że przygotowywanie posiłków stanie się jeszcze prostsze i przyjemniejsze. Jakie noże kuchenne i zestaw sztućców wybrać?

Noże kuchenne wykonane ze stali nierdzewnej

Chcąc wygodnie filetować, szatkować czy kroić warto wykorzystać noże wykonane z najwyższej jakości stali nierdzewnej. Stal taka jest zabezpieczona przed wilgocią, działaniem rdzy – noże i sztućce ze stali nierdzewnej możemy bez trudu czyścić w zmywarkach automatycznych. Ostrza stalowych noży wzbogacane są o dodatek chromu i molibdenu – pierwiastki te sprawiają, że stal nie jest podatna na kruszenie, a dodatkowo nóż nabiera pewnego stopnia elastyczności. Rękojeści noży kuchennych tworzone są na dwa sposoby: z materiałów syntetycznych antypoślizgowych lub tez z naturalnego, litego drewna. W obu przypadkach struktura rękojeści jest profilowana, aby idealnie pasowała do dłoni. Dzięki wyważeniu noża wykonywanie nim czynności takich jak filetowanie czy szatkowanie nie sprawia żadnego problemu. 

Zestaw sztućców – jaki wybrać?

Decydując się na zestaw sztućców zazwyczaj skupiamy się na cenie oraz estetyce wybranego zestawu. Sztućce to jednak znacznie więcej – koniecznie zwracajmy uwagę na materiały oraz to, w jaki sposób są one wyważone i profilowane. Sztućce powinny wygodnie leżeć w dłoniach, być funkcjonalne w codziennym użytkowaniu. W ofercie topowych producentów znajdziemy przede wszystkim sztućce nowoczesne, o wysmukłej linii, jak również klasyczne sztućce dekorowane ornamentami czy wzorami kwiatowymi. W ofercie producentów znajdziemy również zestawy sztućców dla dzieci, zdobione postaciami z bajek. 

Comments are closed.