Wybierając donice do posadzenia w nich kwiatów, pod uwagę należy wziąć szereg czynników. Jakie nowoczesne donice wybrać? Poznaj te propozycje, aby dopasować je idealnie do swojego ogrodu, na taras, balkon, do salonu i innych wnętrz!

Donice w geometrycznym stylu

Wśród nowoczesnych donic dekoracyjnych na plan pierwszy wysuwają się donice w geometrycznym stylu, czyli o prostych, minimalistycznych kształtach brył geometrycznych.

Wśród najczęściej wybieranych donic tego typu znajdują się modele w kształcie sześcianów oraz prostopadłościanów, które nadają się do tworzenia ciekawych kompozycji, na przykład wzdłuż ścian czy tarasu. Inna ciekawa propozycja to donice dekoracyjne w kształcie poszerzającej się do góry tuby. Ponadto bardzo popularne są donice o efektownych formach geometrycznych przywodzących na myśl sztukę origami.

Nowoczesne donice najczęściej kupowane są w wariantach kolorystycznych jak biały, czarny, szary, czerwony, a także jako donice betonowe i imitujące beton.

Podświetlane donice LED

Intrygującą i przy tym funkcjonalną propozycją do salonu, strefy wejściowej przed budynek czy na balkon będą donice dekoracyjne LED. Są to donice z zamontowanymi wewnątrz diodami ledowymi, które podświetlają się po włączeniu, nadając całej kompozycji efektowny wygląd.

Donice LED świetnie sprawdzają się do oświetlania przestrzeni, chociaż należy pamiętać o tym, że dają one światło dekoracyjne. Do wyboru są donice z podświetleniem jednym kolorem, na przykład białym, a także donice RGB, które mogą świecić wieloma kolorami i tworzyć zmieniające się podświetlenie.

Srebrne donice ozdobne

Gdy szukasz pomysłu na urządzenie wnętrza nowoczesnego lub w stylu glamour, pomyśl o srebrnych donicach dekoracyjnych. Taki efekt uzyskuje się za pomocą kilku materiałów jak metal, ceramika oraz tworzywa sztuczne.

Srebrne donice same w sobie są unikatową dekoracją wnętrza, a uzupełnione o rośliny stanowią niebanalny dodatek, który natychmiast przyciąga uwagę.

Donice z systemem nawadniania

Nowoczesne donice nie tylko wyróżniają się wyglądem wpisującym się we współczesne trendy. Również wykorzystują one nowoczesne rozwiązania, w tym systemy nawadniania.

Donice nawadniające są rozwiązaniem problemu z podlewaniem roślin. Specjalny system automatycznie dozuje wtedy odpowiednią ilość wody w taki sposób, by nie dopuścić do przesuszenia i przelania rośliny. Właściciel musi tylko raz na jakiś czas dodać do donicy właściwą ilość wody, przy czym jest to wymagane znacznie rzadziej niż przy standardowym podlewaniu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie doniczka dekoracyjna.

Comments are closed.