Jakie meble tarasowe wybrać na nasz taras czy do ogrodu? Wybór jest olbrzymi, dlatego warto poświecić nieco czasu na przyjrzenie się z bliska najpopularniejszym kolekcjom. Meble tarasowe powinny być wygodne, trwałe, ale również eleganckie, aby podnosiły estetykę otoczenia. Jakie propozycje mają dla nas topowi producenci?

Meble tarasowe wykonane z technorattanu

Meble tarasowe technorattanowe są dzisiaj jednymi z najchętniej kupowanych – wynika to nie tylko z ich dostępności, ale również faktu, że kolekcje są niezwykle rozbudowane. Projektanci proponują nam sofy narożne, fotele, wiszące kokony, leżanki ogrodowe, wygodne krzesła oraz stoliki kawowe. Komplety meblowe możemy uzupełniać poprzez skrzynie ogrodowe z technorattanu oraz donice. Meble tarasowe z tego tworzywa cenione są za ich trwałość – są one tworzone z materiałów o podwyższonej odporności na ścieranie, uszkodzenia, działanie wilgoci czy zmiennych warunków atmosferycznych. Stelaże mebli ego typu wykonane są z lekkiego aluminium. Tworzywo to malowane jest proszkowo, co chroni je przed wilgocią oraz korozją. Wierzch mebla tworzy plecionka technorattanowa, która do złudzenia przypomina naturalny rattan. Plecionka nie chłonie wilgoci, brudu, jej czyszczenie nie jest problematyczne. 

Meble tarasowe – jak je chronić jesienią i zimą?

W czasie jesieni i zimy meble tarasowe powinny być chronione przed wilgocią, osiadaniem kurzu, zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Najlepszym sposobem na skuteczną ochronę jest pokrowiec ogrodowy, wykonany z gęsto plecionego poliestru. Pokrowce dostępne są w niewielkich torebkach z uchwytami, przez co ich przechowywanie w czasie lata nie sprawi kłopotów. Pokrowce uzupełniono o niewielkie ściągacze pozwalające na lepsze dopasowanie tkaniny do kształtu mebli. 

Comments are closed.