Kuchnia w bloku z wielkiej płyty jest mała, ale funkcjonalna. To znaczy – będzie ona takim pomieszczeniem, jeżeli właściciele z głową podejdą do urządzania takiego pomieszczenia. W końcu każdy chciałby stać się właścicielem pomieszczenia, gdzie bez problemu będzie on mógł objawić swój talent do gotowania.

Trzy strefy w kuchni

Kuchnia w bloku z wielkiej płyty powinna zostać podzielona na trzy strefy:

  • zapasów i przechowywania,
  • przygotowania oraz zmywania,
  • gotowania.

Dlaczego jest to tak ważne? Ponieważ są one zgodne z zasadą trójkąta roboczego. Jest to teoria, która na dodatek udowodniona jest wieloma badaniami, pomagająca w sposób funkcjonalny urządzić całe pomieszczenie. Część tej teorii odnosi się do zachowania pewnych odległości, ale łatwo się domyślić, że w przypadku małej kuchni, nie da się wszystkiego tak dokładnie dopilnować. Z kolei te trzy strefy uda się na pewno urządzić, ułatwiając codzienne funkcjonowanie w małej kuchni.

Kuchnia w bloku z wielkiej płyty z zabudowaną ścianą

W tego typu pomieszczeniach należy wykorzystać wszystko. Nawet ściany, które można zabudować od samej góry do samego dołu. Nie chodzi tu o dosłowne zagracenie całego pomieszczenia, ale wykorzystanie powierzchni, dzięki czemu można zyskać dużo miejsca, m.in. na przechowywanie produktów spożywczych. W górnej części szafek kuchennych warto schować te rzeczy, których się rzadziej używa. Na samym dole, w szafkach, powinno znaleźć się miejsce na rzeczy, które są zdecydowanie częściej użytkowane w kuchni. 

Comments are closed.