Kto z nas nie marzy o napiętej, gładkiej skórze pozbawionej zmarszczek? Niestety, mało komu jest dane cieszyć się  idealną cerą. Uwarunkowania genetyczne, urazy, upływający czas i czynniki zewnętrzne odciskają piętno na naszych ciałach. Czy musimy patrzeć, jak z czasem nasza cera traci dawnych blask? Niekoniecznie! Osobom pragnącym zatrzymać młodzieńczą świeżość skóry z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, a dokładniej – laser frakcyjny CO2.

Nowoczesny laser frakcyjny CO2 – dla kogo?

Laser frakcyjny CO2 znajduje szerokie zastosowanie w nowoczesnej medycynie estetycznej. Dzięki niemu można w trwały i bezpieczny sposób pozbyć się nieestetycznych zmian dermatologicznych (blizn różnego pochodzenia, brodawek wirusowych, zmian naczyniowych, przebarwień, plam starczych, rozszerzonych porów), spłycić drobne zmarszczki i wyraźnie poprawić jędrność skóry. Zabiegi frakcyjne wykonywane są nie przez kosmetologów, a lekarzy specjalizujących się w medycynie estetycznej. Efekty kuracji widoczne są po kilku tygodniach, kiedy poddana działaniu lasera skóra się całkowicie zregeneruje. 

Przeciwwskazania

Zanim poddasz się zabiegowi frakcyjnemu, powinieneś przejść wnikliwy wywiad lekarski kwalifikujący do kuracji. Jakie czynniki uniemożliwiają przeprowadzenie zabiegu? Wśród najczęściej występujących przeciwwskazań wymienić możemy ciążę i karmienie piersią, padaczkę, bielactwo i łuszczycę, nowotwory, posiadanie rozrusznika serca oraz przyjmowanie leków fotouczulających, zmniejszających krzepliwość, antydepresantów i retinoidów. Ponadto, przez 2 tygodnie poprzedzające wizytę w gabinecie medycyny estetycznej należy unikać ostrego słońca i solariów. Niewskazane jest przyjmowanie witaminy A oraz beta-karotenu.

Comments are closed.