Ubezpieczenie naszego samochodu to zagadnienie, które powinniśmy dokładnie przeanalizować. Poza obowiązkową polisą OC na polskim rynku znajdziemy również inne, nieobowiązkowe polisy, które mogą okazać się niezwykle przydatne. Jak działają polisy? Gdzie możemy polisę zakupić? Z czego wynika jej cena?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej – polisa obowiązkowa

Obowiązkiem każdego posiadacza pojazdu mechanicznego jest posiadanie ważnej polisy OC. Ubezpieczenie samochodu w formie OC pozwala na pokrycie kosztów strat wyrządzonych przez nas na drodze. W praktyce OC może pokryć koszty prac blacharskich samochodów uszkodzonych przez nas lub też leczenie osób poszkodowanych. Polisa OC jest ważna przez rok – ważne jest, aby zachować jej ciągłość, co oznacza, że konieczne jest kupienie nowej polisy przed upływem ważności poprzedniej. 

Ile kosztuje ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej? Okazuje się, że nie ma stałej ceny – wysokość składki rocznej wynika z wielu czynników, w tym naszego wieku oraz stażu jako kierowców. Cena polisy wynika również z marki i wieku naszego samochodu, jego przebiegu. Na wysokość składki polisy wpływają również posiadane zniżki, które nabywamy wraz z kolejnymi latami prowadzenia samochodu. Policę OC możemy zakupić również przez Internet – to wygodne rozwiązanie, kiedy pragniemy zaoszczędzić nasz czas.

Autocasco – czy warto je wykupić?

Rozwiązaniem, na które decyduje się coraz większa ilość kierowców to dodatkowa polisa autocasco. Ubezpieczenie AC pozwala na odzyskanie pieniędzy w przypadku uszkodzenia samochodu, jak również jego kradzieży czy też całkowitego zniszczenia. Jako, że AC nie jest obowiązkowe jego zakres jest dość szeroki – kupując takie ubezpieczenie warto dokładnie określić zakres otrzymywanej pomocy ubezpieczeniowej. 

Comments are closed.