Nie ma nic przyjemniejszego, niż długa kąpiel z książką w ręce i muzyką w tle. Taka kąpiel bardzo dobrze relaksuje, pozwala uporządkować myśli i usuwa zmęczenie po całym dniu pracy. Oczywiście warunkiem jest odpowiednio dobrana wanna. Jak to zrobić?

Jaką wannę wybrać do łazienki?

Wybór odpowiedniej wanny zdeterminowany jest gównie wielkością i kształtem łazienki. Oczywiście każdy chciałby mieć dużą wannę, kabinę prysznicową, umywalkę oraz pojemne szafki. Aranżacja takiej łazienki nie jest trudna, w dużej mierze zależy od zasobności portfela i gustu.

Zupełnie inaczej przedstawia się sprawa w przypadku mniejszych łazienek. W tym przypadku w tym przypadku zastosowanie ma stare powiedzenie: „tak krawiec kraje, jak materii staje”. Niestety wymiary wanny trzeba dostosować do istniejącej łazienki.

W małych łazienkach najlepiej sprawdzą się wanny prostokątne, one też pasują do łazienek wąskich. W łazienkach w kształcie kwadratu można pokusić się o wannę narożną (asymetryczną). Do łazienek o bardzo dużej powierzchni idealnie nadawać się będą wanny wolnostojące.

Jaka wanna jest najlepsza?

Długą i przyjemną kąpiel zapewni tylko wanna, która długo trzyma temperaturę wody i jej obudowa jest ciepła. Oparcie się o zimną ścianę nie należy do najprzyjemniejszych. Warto także zwrócić uwagę na odporność wanny na uszkodzenia mechaniczne. Wszelkie zarysowania są trudne do niewyczyszczenia, a odpryski oznaczają konieczność wymiany wanny.

Oczywiście z jakością wanny wiąże się jej cena, ale jest tu miejsce na kompromis. Wielu producentów oferuje wanny prostokątne wykonane z nowoczesnych materiałów w bardzo atrakcyjnej cenie. Przed zakupem wanny zawsze należy sprawdzić z jakiego materiału jest wykonana i jakie są jego właściwości. Porównanie zalet i wad ułatwi dokonanie wyboru.

Dodatkowe wyposażenie wanny

Bez względu na kształt i wymiar wanna może być wyposażona w dodatkowe elementy, które wpływają na komfort kąpieli. Do najpopularniejszych należą:

  • siedziska – ułatwiają kąpiel dzieciom i osobom starszym,
  • podłokietniki – pozwalają na zajęcie pozycji sprzyjającej relaksowi,
  • uchwyty do wstawania – ułatwia wychodzenie z wanien,
  • zagłówki – to idealna podpora dla karku i głowy.

Przyjemność kąpieli dodatkowo zwiększy wanna z hydromasażem. Prądy wody płynące pod zwiększonym ciśnieniem idealnie rozbiją zblokowane mięśnie kręgosłupa, bóle ustaną po kilku kąpielach. Hydromasaże wskazane są również dla osób z chorobami reumatycznymi.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://1lazienka.pl/category/wanny-prostokatne.

Comments are closed.