Ustawienie mebli w kuchni to sprawa kluczowa. Wszystkie szafki kuchenne dolne z szufladami powinny zostać tak ułożone, aby móc zapewnić nie tylko swobodną komunikację. Chodzi tu przecież o to, aby móc wygodnie tworzyć różne potrawy, każdego dnia.

Trójkąt roboczy

Planując wstawić szafki kuchenne dolne z szufladami, zawsze należy pamiętać o tym, zastosować się do zasady trójkąta roboczego. Tak, jest to jedna z najbardziej istotnych kwestii, która została potwierdzona nawet przez badania naukowe w Stanach Zjednoczonych. Zasada ta mówi o optymalnych odległościach, jakie powinny zostać zachowane pomiędzy poszczególnymi sprzętami kuchennymi. Nie w każdej kuchni idzie się do tego dostosować (w szczególności, jeżeli mowa jest o małych pomieszczeniach). Jednak zdecydowana większość kuchni jest miejscem gdzie ze spokojem można pomyśleć o tym.

Blat oraz szafki kuchenne dolne z szufladami

Jedną z najbardziej istotnych spraw, jeśli chodzi o kuchnię, jest blat. Będzie on znajdował się na dolnych szafkach. Warto pomyśleć o tym, czy każdy chce korzystać z tego, co do owych szafek jest dołączone, czy też lepiej pomyśleć o czymś, co zostało wykonane w sposób indywidualny. Wszystko też zależne jest od tego, jakim budżetem się po części dysponuje. Solidny blat roboczy to podstawa. Należy również dbać o to, aby nie ustawiać na nim zbędnych rzeczy. Dzięki temu przygotowywanie potraw będzie zdecydowanie łatwiejsze. Na poszczególne rzeczy, warto znaleźć miejsce w pojemnych szafkach. 

 

Comments are closed.