Powszechne mniemanie o sile Internetu nie jest przesadzone – sieć to rzeczywiście potęga, narzędzie, które zdominowało i zmieniło naszą rzeczywistość. Dotyczy to także działań marketingowych. Zdecydowana większość kampanii reklamowych opiera się na przekazie internetowym. Czy ten sposób promowania marki lub produktu rzeczywiście ma szansę wyprzeć tradycyjne formy reklamy? Czy standy reklamowe wewnętrzne z ulotkami znikną z naszych sklepów?

Reklama na półce

To przeżytek, powiedzą jedni. Dla innych to wciąż pożądana i preferowana forma zasięgania informacji o produktach, cenach, promocjach.

Nie wszyscy z Internetu korzystają, szczególnie gdy mowa o klientach z wyższych przedziałów wiekowych. Ta grupa nabywców chętniej sięga po ulotki, próbki produktów, czyta i ogląda zawartość obrazów umieszczonych na standach reklamowych wewnętrznych.

Kontakt bezpośredni preferują nie tylko osoby niekorzystające z Internetu. Ten sposób przekazu informacji zawsze będzie wybierany przez określoną grupę klientów, bez względu na ich wiek. Możliwość dotknięcia próbki, wzięcia ulotki czy gazetki to dla wielu osób znacznie lepsza forma zapoznania się z produktem, niż oglądanie towaru na ekranie monitora komputerowego.

Standy reklamowe wewnętrzne w praktyce

Większość osób wyobraża sobie stand reklamowy jako półkę z ulotkami. Fakt, taka półka to jedna z form standów reklamowych. Jednak ograniczanie asortymentu standów do tego jednego produktu to pomyłka. Współczesne standy reklamowe potrafią zaskoczyć formą oraz materiałem, z jakiego są wykonane. Metal, tworzywa sztuczne, drewno, karton, pleksi, szkło, tkanina oraz ciekłokrystaliczny monitor interaktywny to szeroki zakres materiałów, z jakich produkowane są standy reklamowe.

Półki to stojaki najczęściej używane w biurach obsługi klienta w urzędach oraz firmach, w poczekalniach medycznych, w halach dworcowych i lotniskowych. Wykładanie ulotek ma sens tam, gdzie ludzie w długich kolejkach tkwią wiele godzin – z nudów sięgają po ulotki i czytają ich zawartość.

Standy typu rollup wygodne do transportowania i przechowywania świetnie odgrywają swoją rolę podczas imprez masowych, okolicznościowych, targów, konferencji.

Stojaki w kształcie litery A to standard w lokalach gastronomicznych oraz w sklepach.

Wewnętrzne standy reklamowe w przyszłości

Przyszłość należy do standów reklamowych wewnętrznych działających w postaci ekranów interaktywnych. Te tak zwane kioski interaktywne łączą bezpośredni kontakt z nowoczesnymi technikami informacyjnymi.

Na monitorze w niezwykle prosty sposób można wyszukać potrzebną informację o produkcie, promocjach, cenach. Można także zagrać w grę interaktywną albo wziąć udział w konkursie czy quizie tematycznym. To bardzo dobre, niezwykle skuteczne sposoby na budowanie świadomości marki, a łatwość obsługi urządzenia sprawia, że chętnie korzystają z niego nawet przeciwnicy komputerów.

Multimedialne standy reklamowe działają na klientów także wtedy, gdy pełnią rolę wyświetlacza reklam. Kolorowe obrazy w formie filmów czy plakatów w połączeniu z dźwiękiem mogą dotrzeć do klientów krążących między pólkami, a na pewno skrócą czas oczekiwania tym, którzy ustawili się w kolejce do kasy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Standy reklamowe wewnętrzne.

Comments are closed.