Kiedy chcemy wybrać wyjątkowy zapach z pewnością możemy przetestować wiele różnych perfum dostępnych w drogeriach czy też salonach perfumeryjnych, jednak warto poznać podstawy aby wiedzieć czym kierować się podczas zakupów.

Naturalnie perfumy to mieszanka różnych nut zapachowych, poczynając od nut kwiatowych, poprzez nuty cytrusowe po nuty bardziej zdecydowane kojarzące nam się ze skórą, korzeniem, dymem. W odpowiednio dobranych proporcjach pozwalają otrzymać wyjątkowy zapach, z pewnością warto pamiętać także iż możemy wybierać lżejsze perfumy na co dzień oraz bardziej wyraziste na inne okazje.

Jak wybrać trwałe ładne i trwałe perfumy?

W perfumeriach możemy zauważyć iż perfumy o podobnej objętości znacznie różnią się ceną nawet w przypadku tego samego modelu. Dlatego powinniśmy nauczyć się rozróżniać perfumy od wody toaletowej, perfumy będą posiadały dużą ilością koncentratu zapachowego, natomiast woda toaletowa oraz woda perfumowana dużo mniej. Z pewnością będą one mniej intensywne niż prawdziwe perfumy, dodatkowo także zapach może utrzymywać się nieco krócej. Dla niektórych osób może być to zaleta, niektórzy nie lubią zbyt intensywnego zapachu. Oczywiście warto sprawdzić ceny, woda perfumowana może okazać się często najlepszym rozwiązaniem. Powinniśmy także pamiętać jak przechowywać perfumy, powinny być przechowywane w miejscu zaciemnionym, chłodnym, dzięki czemu będziemy mogli zadbać o ich trwałość. Pamiętajmy iż jeżeli kupujemy perfumy w dużym flakonie wówczas mogą starczyć one nam na dłuższy czas, niekiedy perfumy stoją w naszej szafce przez kilka lat. Oczywiście w tym wypadku dobrze jest kupić mniejsze opakowanie, przykładowo 25 lub 50 ml. Trwałość perfum zależy od wielu czynników, od tego czy wybierzemy wodę toaletową lub perfumy oraz od tego jak w jakim miejscu je ustawimy. Perfumy mogą unosić się z naszej naszej skóry przez 12 czy nawet 16 godzin, z pewnością jeżeli perfumy przestają być wyczuwalne po kilku godzinach może tych oznaczać iż kupiliśmy produkt złej jakości. Bardzo interesującym zapachem dla kobiet jest burberry london, jest to zapach świeży, w tym przypadku wyczuwamy nuty cytrusowe takie jak mandarynka, klementynka, z pewnością jest to także mieszanka nut kwiatowych, wyczujemy tutaj różę oraz wiciokrzew. Bardzo ciekawym dodatkiem będzie także nuta piżma, drzewa sandałowego oraz paczuli. Na uwagę zasługuje charakterystyczny flakon w czarno-białą kratkę.

Comments are closed.