Mała kuchnia to mało miejsca do sprzątania. Warto o tym pamiętać, jeżeli będziemy narzekać na to, że mamy zbyt mało miejsca do gotowania. Czy małe pomieszczenia kuchenne mogą stać się wygodne? Oczywiście, że tak. Wystarczy spojrzeć na ciekawe i modne aranżacje małej kuchni.

Nowoczesne aranżacje małej kuchni

Postawmy na biel i szarość w naszej kuchni. Możemy zdecydować się na jeden z tych kolorów, a możemy także oba połączyć w jednym pomieszczeniu, dzięki czemu stworzymy estetyczny efekt. Kuchnia w kolorze białym i w szarości sprawia wrażenie schludnej, dopasowanej do nowoczesnych trendów aranżacyjnych, stanowiąc jednocześnie niesamowicie klimatyczne pomieszczenie. Nie, nie są to nudne kolory. Charakteru całemu pomieszczeniu (nieco drapieżności) dodadzą na pewno fronty kuchenne o ciekawej fakturze, czy też oryginalny blat kuchenny lub też dodatki w postaci metalu lub szkła.

Kreatywnie i oryginalne

Aranżacje małej kuchni pozwalają na kreatywne rozwiązania w przechowywaniu poszczególnych rzeczy. Możemy zdecydować się na szafki, które jednocześnie mogą pełnić funkcję ścianki działowej. Bazujmy na szafkach narożnych. Tak, wiele osób ma problem z tym, aby zagospodarować narożniki. Uda się to dokonać, jeżeli będziemy mieli specjalnie dopasowane szafki. Spójrzmy na półki o nietypowych rozmiarach, które sprawdzają się w wielu miejscach. Dostępne są również specjalne organizery kuchenne, które również pomagają w lepszy sposób zagospodarować przestrzeń w kuchni. Starajmy się maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. 

Comments are closed.